Zakládání a.s. a s.r.o. společností, firem

Sídlo společnosti 2012

Plánujete-li založit společnost, možná jste narazili i na další problém, a to kam umístit sídlo Vaší společnosti. Jestliže máte kanceláře či dílnu, většinou nebývá problém v umístění sídla společnosti právě na toto místo.

Najdou se ale i podnikatelé, kteří nemohou z různých důvodů své sídlo mít a ho umístit tam kde opravdu sídlí.

V tomto případě se nejčastěji uplatňuje virtuální sídlo, tedy sídlo, které je vytvořeno jen proto, aby bylo zapsáno v obchodním rejstříku, a popř. tam chodila pošta apod. Samozřejmě, že je tento způsob udání sídla společnosti využíván i podvodnými firmami.

Novela obchodního zákoníků, která platí od ledna 2012, ale stanovuje určitá opatření proti „schránkovým firmám“, které sice mají v obchodním rejstříku uvedené sídlo, ale nelze je tam v žádném případě dohledat. Sídlo společnosti od roku 2012 tak musí mít právní vztah sídla k firmě, která ho jako své sídlo uvádí.

To samozřejmě ale nebrání využívání virtuálních kanceláří i nadále. Opravdová virtuální sídla, která nabízí například firmy k nákupu ready made společností totiž tuto podmínku splňují. Navíc Vám na tomto místě mohou kromě dobré adresy zajistit i další služby, jako jsou nejrůznější služby zákaníkům přímo v sídle společnosti, zákaznické linky apod.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Firmy ready made, Založení společnosti a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.