Zakládání a.s. a s.r.o. společností, firem

Prodej firmy

Spousta majitelů firem uvažuje o jejich prodeji, a naopak celá řada lidí hledá firmu, kterou by koupilo. Důvodů, které vedou k obojímu, může být opravdu nespočet.

Pokud chce majitel fungující firmu prodat, nebo alespoň její podíl, pravděpodobně ho k tomu vedou osobní nebo zdravotní důvody, ale také například možnost firmu rozšířit a přivést do ní nové myšlenky, nebo si již po letech zajišťování provozu prostě odpočinout a užívat si života.

Naopak u kupujícího se jedná především o možnost splnit si své sny a uskutečnit své plány. Často se však lze setkat i s pouhým zhodnocením volných finančních prostředkůzmenšení konkurence jejím odkoupení nebo prostě touha začít podnikat.

Nákup a prodej firem se uskutečňuje nejčastěji pomocí prostředníků, které představují externí firmy.

Ty zajišťují kompletní převod firmy na nového majitele, vyrovnání mezi majiteli a další potřebné administrativní kroky, které jsou s prodejem a koupí firmy spojeny. Zároveň tak tvoří jakousi ochranu před podvodným jednáním, které by mohlo hrozit v případě přímého převodu mezi majiteli.

Jinou kapitolou je pak prodej a nákup tzv. ready made společností, které nemají žádnou podnikatelskou historii, a tedy ani finanční a právní závazky.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prodej založené firmy a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.