Zakládání a.s. a s.r.o. společností, firem

Prodej s.r.o.

Společnost s ručením omezeným je nejběžnější formou podnikání v České republice. Je to způsobeno zejména relativně nízkými náklady na založení a skutečností, že společníci, kteří se do tohoto podnikání pustí, neručí svým majetkem, ale pouze částkou do výše základního kapitálu.

Prodej s.r.o. se obecně uskutečňuje ve dvou případech. První je, když dochází k prodeji již zavedené fungující společnosti, druhou možností pak je prodej tzv. ready made společnosti. Ready made společnost je prázdná s.r.o., která ještě nezahájila svou činnost, a byla založena pouze za účelem dalšího prodeje.

Usnadňuje tak začínajícím podnikatelům založení s.r.o.vstup do podnikatelského světa, protož v případě, že si koupí ready made s.r.o. od jiné firmy, nemusí skládat základní kapitál ve výši 200 000 Kč, ani nemusí shánět po úřadech potřebná potvrzení apod. Vše je již přichystáno a vyřízeno. Společnost stačí pouze převést na nového majitele, nechat zaspat změnu do obchodního rejstříku a případně společnost přejmenovat. Vše může proběhnout během několika málo hodin. Většinou do tří dnů již můžete svou novou společnost naplno používat ke všem právním úkonům.

Prodej zavedené společnosti je mnohem složitější, protože je zde třeba zajistit celou řadu věcí, včetně dohody ceny. Většinou se tento prodej řeší prostřednictvím externí firmy, která vše potřebné pro starého i nového majitele zařídí. Zároveň je tato firma jakou si ochranou pro obě obchodující strany.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prodej založené firmy, Ready made s.r.o. a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.