Zakládání a.s. a s.r.o. společností, firem

Základní kapitál a.s.

Pojem základní kapitál zná asi každý živnostník či podnikatel, který uvažuje o založení společnosti. Jedná se samozřejmě o základní sumu peněžních prostředků, kterou je nutné doložit příslušným úřadům při zakládání společnosti, ať už se jedná o společnost akciovou nebo s ručením omezeným.

Nyní je situace taková, že při založení akciové společnosti je určena výše základního kapitálu na 2 000 000 Kč, pokud je společnost zakládána bez veřejné nabídky akcií nebo20 000 000 Kč v případě, že se jedná o společnost s veřejnou nabídkou akcií. Tyto částky samozřejmě nejsou nijak malé, a jsou tak důvodem, proč mnoho lidí od založení a.s. upustí.

Založení a.s. bez základního kapitálu

Existuje však i možnost, jak založit a.s. bez základního kapitálu. Touto možností je zakoupení tzv. ready made a.s. Jedná se o společnost, která zatím neprováděla žádnou podnikatelskou činnost a byla založena pouze pro to, aby mohla být prodána a převedena na nového majitele.

Pokud si ready made a.s. zakoupíte, budete tak mít ve výsledku úplně stejnou společnost, jako kdybyste si ji zakládali sami. Nemusíte se ale starat ani o administrativní kroky, které jsou k založení akciové společnosti potřeba, ani právě o složení základního kapitálu. Ten totiž prodávající firma složila za Vás.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Ready made a.s., Založení společnosti a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.