Zakládání a.s. a s.r.o. společností, firem

Základní kapitál s.r.o. 2012

Složení základního kapitálu je jednou z nutných podmínek založení společnosti, ať už se jedná o společnost s ručením omezeným nebo o společnost akciovou. Výše tohoto kapitáluse však u těchto společností samozřejmě liší.

Základní nejnižší kapitál, který pro vznik s.r.o. třeba doložit činív současnosti 200 000 Kč.

Samozřejmě tato částka musí být na účtu firmy pouze při jejím založení, nikoliv po celou dobu existence firmy. Existuje však samozřejmě celá řada možností, jak lze doložení takto velké částky obejít a firmu i tak založit.

Prví možností je místo klasického s.r.o. založit obchodní společnost, kde je základní kapitál o mnoho nižší. Daleko lepším řešením je ale využití takzvaných ready made společností.

Ready made společnosti jsou totiž již předem předchystané společnosti, které si můžete zakoupit. Snadnýmpřevodem ready made společnosti, která samozřejmě zatím nemá žádnou podnikatelskou historii, se tak vyhnete nejen zaplacení kapitálu, který byl již doložen firmou, která ready made k prodeji nabízí, ale také složité administrativě.

Poslední možností je počkat, zda se schválí návrh, který je již nějakou dobu projednáván. Ten spočívá ve snížení minimálního základního kapitálu, a to na libovolnou mez.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Ready made s.r.o., Založení společnosti a označen . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.