Zakládání a.s. a s.r.o. společností, firem

Daňové ráje

Daňové ráj je u většiny lidí spojen s nelegálními činnostmi a daňovými podvody. Málokdo tak již ví, že jako daňové ráje označují státy, které k sobě nelákají podvodníky, ale naopak se snaží přilákat investory, kteří by zajistili kapitál a pomohli tak zemím v jejich rozvoji.

Jen v Evropě je zemí, které se za daňový ráj označují, hned několik. Jmenovat můžete například Kypr, Monaku nebo Lichtenštejnsko. Jak lze snadno vidět, nejedná se tedy o žádné pochybné zaostalé země, ale o normální země s fungující ekonomikou. Kromě evropských států se mezi daňové ráje řadí například i Bahamy, Panama, Belize nebo Seychely.

Daňové ráje a jejich daně

Termín daňový ráj navádí k tomu, že se v těchto zemích neplatí žádné daně. Tak tomu samozřejmě není. Některé, jako daň z přidané hodnoty nebo daň z příjmu fyzických osob jsou tu podobné, jako kdekoliv jinde. Změna je zejména v dani z příjmu právnických osob, které jsou zde sníženy nebo jsou nahrazeny ročním paušálem. Obecně se dá říci, že se za daňový ráj považuje každá země, která daní příjmy právnických osob méně než 7 %.

Právě to samozřejmě láká mnoho investorů a zahraničních podnikatelů, aby si založili firmu právě v těchto státech. Kromě daňového zvýhodnění jsou navíc v daňových rájích sníženy i nároky na firemní byrokracii.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Založení firmy v zahraničí, Založení společnosti a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.