Zakládání a.s. a s.r.o. společností, firem

Offshore společnosti

Offshore společnosti jsou společnosti, které byly založeny v tzv. daňových rájích, tedy v zemích, kde společnosti při splnění určitých podmínek nebo přímo na základě zákona neplatí daně z příjmu. Platí se zde pouze paušální roční daň za svou existenci, která je však oproti klasickým daní z příjmu velmi nízká.

V kterých zemích lze offshore společnost založit?

Offshore společnosti se zakládají nejčastěji v bývalých koloniích Velké Británie, ale také v řadě dalších zemích, kde nejsou placeny daně z příjmu. Jedná se tak o Belize, Bahamy, Seychelly, Panamu, British Virgin Islands, nebo Západní Samoa.

Někdy se za země pro založení offshore společnosti považuje i Kypr, Maďarsko a Nizozemsko. Tam jsou pravidla sice trochu rozdílná, než u zemí předešlých, daňové zvýhodnění zde však stále funguje.

Jak offshore společnost funguje?

Běžně se v offshore společnosti využívá ochrany identity skutečného majitele, tak, že firmu zastupují jmenovaní akcionáři a ředitelé. Skutečný vlastník má však dál svá vlastnická práva na základě plné moci, která mu umožňuje nejen nakládat s majetkem společnosti, ale také jednat jejím jménem. Zakládání offshore společnosti probíhá nejčastěji přes internet, kde se musí splnit předem dané postupy a požadavky.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Založení firmy v zahraničí, Založení společnosti a označen . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.