Zakládání a.s. a s.r.o. společností, firem

Založení firmy v zahraničí

Důvodů pro založení firmy v zahraničí může být hned několik. Výhodnější daňové podmínky, snazší přístup na mezinárodní kapitálové trhy i větší klientela. Mnoho lidí od tohoto kroku odradí neznalost zákona a obava o složitost celého procesu. Nemusí však tomu tak být vždy.

Snadno si totiž můžete založit firmu v zahraničí prostřednictvím jiné zprostředkovatelské firmy, která se na zakládání firem specializuje. Snadno Vám tak poskytnou nejen potřebné rady pro konkrétní zemi, ve které chcete firmu zakládat, ale pomohou Vám s administrativními záležitostmi.

Navíc díky nim i ušetříte finanční prostředky, které byste do vlastního zakládání museli investovat.

Výhody zahraniční společnosti

Výhody přesunutí společnosti do zahraničí jsou zřejmé. Zejména přesunutí společnosti do „daňových rájů“přináší opravdovou úlevu při platbách daní z příjmu, které se v některých zemích platí pouze velmi malé nebo dokonce žádné.

Kromě daní je však velkou výhodou i lepší podnikatelské prostředí, lepší vymahatelnost práva, snazší a méně náročná byrokracie nebo i nižší provozní náklady. Samozřejmě ale vždy záleží na povaze Vašeho podnikání. U některých společností by totiž jejich přesun do zahraničí nebyl příliš výhodný.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Založení firmy v zahraničí, Založení společnosti a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.